Základní a Mateřská škola Pod Budčí - ZÁKOLANY - Domácí vzdělávání

  Na naší škole nabízíme také možnost zapsání dětí do DOMÁCÍHO VZDĚLÁVÁNÍ.Domácí vzdělávání je alternativní formou vzdělávání. Dítě vyučují obvykle jeho rodiče a nebo učitel rodiči delegovaný. V České republice je domácí vzdělávání od 1.1.2005 uzákoněno jako jedna z forem individuálního vzdělávání pro žáky prvního stupně základní školy (žák si v domácím vzdělávání plní povinnou školní docházku). Rodiny s domácím vzděláváním i odborníky, kteří se o tuto problematiku zajímají sdružuje v České republice Asociace pro domácí vzdělávání. Jak se zapojit do domácího vzdělávání? •    POŽÁDAT O POVOLENÍ DOMÁCÍHO VZDĚLÁVANÍ ŘEDITELE ŠKOLY O povolení rozhoduje ředitel školy na základě žádosti. Bližší informace v zákoně 561/2004 Sb. § 41 (tzv. školský zákon). Příklad žádosti můžete nalézt v odkazu Základní_informace/Vzor žádosti. Pokud je dítě přijato do školy a je mu povoleno individuální vzdělávání, závisí další průběh na dohodě s vedením školy, případně s určeným konzultantem. Obecně platí, že dítě je normálním žákem školy, má tedy právo na poskytnutí pomůcek jako běžný žák školy.   Pro více informací O PRŮBĚHU DOMÁCÍHO VZDĚLÁVÁNÍ prostřednictvím naší školy nás kontaktujte e-mailem zsmspodbudci@email.cz nebo telefonicky 774 333 026. Rádi si s Vámi sjednáme schůzku.

Základní škola a Mateřská škola Pod Budčí, Zákolany

Hledat v katalogu
Domácí vzdělávání

 

Na naší škole nabízíme také možnost zapsání dětí do DOMÁCÍHO VZDĚLÁVÁNÍ.

Domácí vzdělávání je alternativní formou vzdělávání. Dítě vyučují obvykle jeho rodiče a nebo učitel rodiči delegovaný.
V České republice je domácí vzdělávání od 1.1.2005 uzákoněno jako jedna z forem individuálního vzdělávání pro žáky prvního stupně základní školy (žák si v domácím vzdělávání plní povinnou školní docházku). Rodiny s domácím vzděláváním i odborníky, kteří se o tuto problematiku zajímají sdružuje v České republice Asociace pro domácí vzdělávání.


Jak se zapojit do domácího vzdělávání?


•    POŽÁDAT O POVOLENÍ DOMÁCÍHO VZDĚLÁVANÍ ŘEDITELE ŠKOLY


O povolení rozhoduje ředitel školy na základě žádosti. Bližší informace v zákoně 561/2004 Sb. § 41 (tzv. školský zákon). Příklad žádosti můžete nalézt v odkazu Základní_informace/Vzor žádosti.


Pokud je dítě přijato do školy a je mu povoleno individuální vzdělávání, závisí další průběh na dohodě s vedením školy, případně s určeným konzultantem. Obecně platí, že dítě je normálním žákem školy, má tedy právo na poskytnutí pomůcek jako běžný žák školy.

 

Pro více informací O PRŮBĚHU DOMÁCÍHO VZDĚLÁVÁNÍ prostřednictvím naší školy nás kontaktujte e-mailem zsmspodbudci@email.cz nebo telefonicky 774 333 026. Rádi si s Vámi sjednáme schůzku.

Obrázkové zobrazení | Tabulkové zobrazení